Zkušenosti

"Určitě bych KMEN doporučil všem lidem, kteří hledají možnost, jak nakopnout svůj život a zamyslet se nad tím, kde aktuálně jsou a kam se chtějí posunout."

"Kurz KMEN je velmi dobře postavený, promyšlený, víkendy na sebe navazují a jsou v ideálním časovém horizontu."

"Celý KMEN mi přišel hodně přínosný – člověk se mohl zamyslet nad celým svým životem, kam směřuje a jakými kroky by se k tomu mohl přiblížit nebo toho i dosáhnout."

"Důležitá je mužská skupina/komunita, o kterou se členové mohou opřít."

"Hlavním přínosem byla mužská parta, důvěra, podpora, inspirace."

"Je to možnost načerpat inspiraci pro svůj život. Přijďte poznat, jaké to je mít možnost se spolehnout na sebe a přátele kolem sebe."

"Pokud v životě řešíte téma, se kterým potřebujete pohnout, a nedaří se vám to, pak KMEN může poskytnout skvělý prostor a podporu."

"Mužská skupina a individuální výzvy podpořené dvěma psychology, bezpečné prostředí na otevření svých citlivějších témat… mám pocit, že to jsou důležité prostředky na to se v životě posunout do větších a dobrodružnějších hlubin sebe sama."

"Kurz KMEN mi po počátečním váhání poskytl bezpečný prostor pro diskuzi a sdílení osobnějších témat.

Dále mi umožnil jiný pohled na mě samého a vyzkoušel jsem si, že jsem schopen aktivity,  kterou bych sám nevyvinul.

Jsem rád, že jsem jej absolvoval."

Marek

"Vzpomínka na KMEN? Ta je pro mě velmi krásná. Chtěl bych ještě i teď, po mnoha měsících, poděkovat organizátorům, že vytvořili opravdu promyšlený kurz pro muže. Těšil jsem se na každé setkání.

KMEN byl místem, kde jsem se mohl zastavit a zamýšlet nad svým životem, mužskou identitou, povoláním. Velmi mě obohatilo společenství kluků, vzájemné sdílení, propracované aktivity i jejich následné reflexe, ať už ve skupině, nebo individuálně v rozhovoru s odbornými garanty.

V průběhu kurzu muži čelí mnoha výzvám a je na každém, jak výzvu uchopí. Myslím, že i zde platí, že čím víc člověk vloží, tím více dostane.

Kdybych mohl, šel bych do toho znovu. Rozhodně nelituji. Velké díky organizátorům!"

Tomáš

"Co pro mě znamenal Kmen? Bylo to určité dobrodružství. Nikdy jsme pořádně nevěděli, co nás čeká. 

Vznikla skvělá parta lidí, díky které jsem mohl lépe poznat sám sebe. Myslím, že to, co jsme v Kmeni získali, se skvěle hodí do ještě většího dobrodružství, kterým je život sám."


Lukáš

"Kurz pro mě znamenal hodně v tom, že mi ukázal, jak mě vnímají ostatní a na čem bych mohl zapracovat. Ukázal mi také, jaký by měl být opravdový muž."

Ondřej